Til je schaak niveau naar een hoger plan!

Thema-avond SVR 13 februari 2024

Thema: manieren om jouw schaakniveau te verhogen

Beste schakers,

Elke schaker wil graag winnen, en dit lukt beter of vaker wanneer je beter speelt, jawel!

Maar hoe doe je dat dan? En aangezien iedereen het wil, hoe doe je het beter dan de anderen? Het goede nieuws is misschien wel dat het de meeste schakers helemaal niet lukt om hun spel te verbeteren, met name als zij al veel ‘ervaring’ hebben (goed nieuws als het jou dan wel lukt, namelijk). Deze ervaring vormt nu juist vaak de grootste barrière, want na verloop van tijd kom je in een bepaald patroon. Hierin zit je min of meer vast, omdat er onderliggende impulsen en/of overtuigingen zijn die je tot bepaalde zetten doen neigen. De overtuigingen zelf komen vaak niet meer op tafel, de analyses blijven op zetniveau steken, zoals al eens eerder betoogd. En aan de constatering dat je bij de 23e zet beter Pg4 had kunnen spelen i.p.v. Lb3 heb je in een volgende partij meestal niet zo veel.

Hoe je dan toch kunt proberen om op een hoger plan te komen, daarover gaat het bij de thema-avond, deels op een hele serieuze manier, deels op een speelse manier. Verrassing!

Graag tot dinsdag!

Namens Roelant, in samenwerking met Ben


Geplaatst

in

, ,

door

Tags: